Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-04-19 22:46:53

Arion

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 14
Punktów :   

Podział styli

Znaczy podział postaci na:
- Fabularnych
- Mechanicznych
- Mechaniczno-fabularnych

Fabularni, będą ganiani za profilami, kartami postaci itp
Mechaniczni na odwrót, nie będzie ich obowiązywał klimatyczny profil
Mechaniczno-fabularni delegują się na grę taką i taką, czyli dają wszystkim do zrozumienia że grają mechanicznie, ale fabułą nie szydzą i obowiązuje ich profil.

Bo jeśli ktoś chce grać mechanicznie to go klimat męczy. Zatem po co dręczyć takich i uganiać się żeby uzupełnili profil skoro dla nich to udręka? W ten sposób Lor traci graczy a nam chodzi o jak najlepsze dopasowanie gustów dla graczy. Oni nam łaski nie robią że grają więc trza zacząć graczy na lor szanować - tyle

Offline

 

#2 2009-04-20 00:28:36

Felixis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 23
Punktów :   

Re: Podział styli

podział jest dobry chociaż... sami "fabularni" będą mieć nieco nudno. Oznaczałoby to brak opcji takich jak kopanie węgla czy choćby wytapianie sztabek. A z doświadczenia wiem, że fajnie czasem sobie np po labiryncie pochodzić ot tak, coby marnować energię...

Offline

 

#3 2009-04-20 10:18:34

Mat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Podział styli

To tylko podział - wskazówka, żeby tego gracza traktować stricte mech, stricte fab czy jak hybrydę. Bo przecież nie wyłączymy energii dla takiego fabulusa...jak my z arionem zarobimy wtedy -,-?

Offline

 

#4 2009-04-20 10:33:20

Felixis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 23
Punktów :   

Re: Podział styli

O to mi chodzi... dlatego powinno być tylko fab-mech. i mech, bo skoro i tak ci co są sami fabularni, czasem coś tam gmerają w mechanice... to po co ich jeszcze na dwa dzielić? Najwyżej weźmie sobie immunitet i tyle.

Offline

 

#5 2009-04-20 10:39:33

Mat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Podział styli

Jak wszyscy się wypowiedzą , zadecydujemy. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu założyć głosowanie za odpowiednimi pomysłami co do tego aspektu gry.

Offline

 

#6 2009-04-20 11:26:32

Deviol

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: Podział styli

Z takim podziałem spotkałem się na Crondorze i przeszedł.

Jestem za podziałem mechanika i mechanika-fabularka.

Nie wiem tylko czy mechanicznym nie dać ograniczenia wchodzenia do karczmy...

Offline

 

#7 2009-04-20 13:22:07

Felixis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 23
Punktów :   

Re: Podział styli

Z tym się zgodzę. Skoro nie robią profilu i tylko walą mechanicznie, to po co im karczma? ^^ Chyba żeby w piwnicy zrobić "non clima" i tam by mogli włazić


a samych "Fabularnych" nie ma sensu robić, bo i tak byliby tacy sami jak fab.-mech. skoro nikt nie będzie miał ochoty powyłączać im wszystkich funkcji

Offline

 

#8 2009-04-20 15:14:34

Arion

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 14
Punktów :   

Re: Podział styli

może i rzeczywiście lepiej by było na dwa: fab-mech i mech
Mechanicznym nie można zabronić wchodzenia do karczmy bo to będzie "ograniczenie"... po prostu grać tam mogą, niech grają, jak będą spamować lub utrudniać rozgrywkę tym co grają w klimacie, my będziemy ich karać surowiej i tyle. Style są po to żeby nakierować mniej więcej jakie podejście do gry ma dana osoba. A nóż któremuś z mechanicznych zachce się sesji w karczmie to co, reset postaci? Jak będą ograniczeni będą uciekać z krain

Offline

 

#9 2009-04-20 15:33:27

Alleria

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: Podział styli

Jestem za tym aby podzielić graczy na

fabularni - tych oczywiście ściągać aby miał dobry, klimatyczny profil i za grę np. w karczmie
mechaniczno-fabularni - też profil ale już nie tak wielki rygor, do karczmy dostęp też powinni mieć

Ale jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli Ci mech-fab będą mieli załóżmy 20 lv to nie będą się wykłócali z nami, że są o wiele lepsi od fabularnych bo wiadomo, będą mieli bardzo mały level. Jak to rozwiązać? No chyba, że z góry zakładamy, że level mechaniczny postaci nie ma nic wspólnego z rozwojem fabularnym albo wprowadzić tak, że mechaniczni będą nabijać sobie fabularny rozwój postaci mechaniką, a fabularni za udział w plotkach, sesjach ogólnych itp itd?

Offline

 

#10 2009-04-20 16:59:27

Felixis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 23
Punktów :   

Re: Podział styli

Nie nie nie... Alleria. Pomyśl. Dużo jest takich, co lubi samą mechanikę, a Twój podział ich nie obejmuje

Poza tym to się kłóci, jeśli ktoś będzie sam fabularny, to chcąc nie chcąc jest fabularno-mechaniczny (chyba że wyłączymy mu wszystkie! mechaniczne opcje. A to jest awykonalne, tym bardziej, że gra polega na połączeniu obu)

Dlatego jeśli już podział, to mechaniczni i fabularno mechaniczni ^^

Offline

 

#11 2009-04-20 18:28:36

Alleria

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: Podział styli

Felixis, chyba mnie nie zrozumiałaś. Oczywiście, że mój podział ich obejmuje.
Mówię o tych mechaniczno-fabularnych. To oznacza, że oni by mieli mniejszy wkład w fabułę Lorgoth ale jeśli chcieliby rozegrać fabularnie coś, to jak rozstrzygnąć kto ma większy lv postaci skoro oni sobie nabijają, a fabularni nie? Tu jest problem.

Offline

 

#12 2009-04-20 19:22:58

Mat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Podział styli

Alleria znowu chcesz wprowadzenia rygoru. Po co nam to? Ludzie mają dość ograniczeń w każdym aspekcie gry. Jeśli chcą wnieść w rozwój krainy fabularny cokolwiek, zrobią to. Nie trzeba ich oddzielać od każdego innego z tej przyczyny. To po prostu doprowadzi do stworzenia prawa, które zmusza graczy do gry jak kukiełki na sznurkach.

Offline

 

#13 2009-04-20 20:46:22

Valrin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Podział styli

Jak dla mnie to wystarczą OZNACZENIA "gracz fabularny", "gracz mechaniczny".

Wszystkie uprawnienia takie same, tyle że od mechanicznego się nie wymaga profilu, a fabularnemu nikt nie zarzuci że prowadzi postać jak mungoł bo go wszyscy zabijają.

Offline

 

#14 2009-04-20 21:18:32

Mat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Podział styli

Podejście Valrina jak zawsze trafia do mojego serca XD

Offline

 

#15 2009-04-20 22:11:30

Alleria

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: Podział styli

Popieram Valrina

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pivotwrestling.pun.pl www.waleczniwojownicy.pun.pl www.demoris.pun.pl www.szkicuj.pun.pl www.menadzer2009zuzlowy.pun.pl